Thomas H. Davenport

Thomas H. DavenportAmerykański wykładowca akademicki i autor specjalizujący się w dziedzinie innowacji procesów biznesowych i zarządzaniu wiedzą. Obecnie wybitny profesor w Szkole Informatyki i Zarządzania w Babson College oraz dyrektor ds. badań w Babson Executive Education. Prowadzi badania analityczne z dziedziny zarządzania wiedzą oraz innowacyjnego zarządzania procesami w biznesie.

Thomas H. Davenport jest autorem i współautorem jedenastu książek, w tym pierwszej na temat usprawniania procesów biznesowych i efektywności systemów przedsiębiorczości. Współautor bestselleru „Working Knowledge” (Davenport i Prusak 2000). Autor ponad stu artykułów, m.in. dla „Harvard Business Review”, „MIT Sloan Management Review”, „California Management Review”, „Financial Times”. Davenport był również felietonistą CIO, „InformationWeek” i czasopisma „Darwin”.

W 2003 r., Davenport został uznany za jednego z najlepszych światowych konsultantów przez magazyn „Consulting”, a w 2005 r. został mianowany jednym z trzech największych analityków biznesu i technologii przez czytelników „Optimize Magazine”.

e-mail: tom@tomdavenport.com
www: http://www.tomdavenport.com/

 

Wybrana bibliografia:

  • Davenport, Thomas; Prusak, Laurence : Information ecology : mastering the information and knowledge environment. – New York : Oxford Universit Press, 1997
    Zamów w bibliotece

Komentarze zamknięte.